face.jpg
Zde můžete umístit informace o autorovi stránek
kt.gif

Město Klatovy

Okolí Klatov

• V Anníně byl roku 1960 vybudován náš první autokemp a brzy patřil k nejvyhledávanějším rekreačním oblastem.
• V roce 1796 tu byla sklářská huť. Zpočátku se orientovala na křišťálové sklo. Tady poprvé spatřilo světlo světa růžové sklo, vyráběné italskou technikou, zdobené zlatem. Později se sklárna proslavila dutým sklem s plastickými rostlinnými motivy. Ještě jeden primát drží tato dílna. V roce 1934 tu byl poprvé v Čechách použit při výrobě elektrický proud.
• Obec Annín leží na pravém břehu řeky Otavy ve výšce 596 m n. m. pod vrchem Mouřenec (617 m). Nachází se asi 6 km jižně od města Sušice v okrese Klatovy na samé hranici CHKO Šumava.
• Historie osady není příliš dlouhá. která počátkem 19. století poprvé v Rakousku-Uhersku vyrobila rubínové sklo s použitím zlata. Druhé prvenství obec zaznamenala, když se zde vůbec poprvé na území bývalého Československa začal k tavení skla používat v roce 1934 elektrický proud. Dalším z prvenství, kterými se Annín může pyšnit, bylo založení prvního autokempinku v tehdejší ČSSR, jenž byl vybudován na pravém břehu Otavy při silnici ze Sušice do Kašperských Hor.
 
ann11.jpg
ann.jpg
annín.jpg
annín1.jpg
annín11.jpg

and.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one