face.jpg
Zde můžete umístit informace o autorovi stránek
kt.gif

Město Klatovy

Okolí Klatov

Koncem druhého tisíciletí před naším letopočtem, v době bronzové, začíná pravěká kolonizace Klatovska kmenem, který původně sídlil na horním Dunaji a oklikou přes dnešní Rakousko a Německo podle toku Dunaje, cestou za příznivějšími podmínkami, pronikl průsmyky Šumavy a Českého lesa až na soutok řek Úhlavy, Bradlavy (dnešní Úslava), Radbúzy a Mže.
osídlení.jpg
Odtud po čase podnikal své výpravy do krajin sousedních a zakládal zde sídla a osady. Postupně pronikal hlouběji a hlouběji proti proudu řek a tak se dostal až na Klatovsko. Tento lid byl zřejmě původu keltského, jehož domovem byly kraje v Porýní, Podunají a Pomohaní. Od dalších obyvatel Čech se lišil způsobem pohřbívání do mohyl. Mohyly byly zřizovány přímo na žárovišti.
   
tajanov.jpg
Mohylový lid na Klatovsku zanechal spoustu stop, zejména v Husíně, Tajanově a Čínově. Svá sídliště budoval na vyvýšeninách (Drslavice, Lovčice) a věnoval se převážně chovu prasat, ovcí a koz.
Asi v 7. stol. před Kristem zasahuje do života na Klatovsku tzv. kultura Hallstattská (mohyly na Domažlicku, u Jikavče a v Husíně).
  
Ve 4. stol. před n.l. jsou západní a jižní čechy podrobeny invazi kmene (Laténci), který se objevil od západu a postupně splynul s dřívějšími osídlenci. Tento lid nezanechal mnoho památek (kostrový hrob u Janovic nad Úhlavou). Tento lid opustil Klatovsko asi v polovině prvního století našeho letopočtu směrem na jih.
    Téměř po celé první tisíciletí n.l. je osídlení Klatovska zahaleno tajemstvím, neboť se z tohoto období nenalezly žádné archeologické pozůstatky
keramika.jpg
Scan0033.jpg
rek.jpg

Provoz ordinace celostní medicíny MUDr. Tomáš Lebenhart,

Vídeňská 87, 339 01 KLATOVY 1

Objednávky telefonicky nebo osobně každé úterý a čtvrtek od 9 do 12 a od 14 do 17 hodin na tel. 378 606 808 - pí. Naušová

Průběžně objednáváme na kontroly - 30 minut 450 Kč. U nových nových pacientů upřednostňuji zájem o prevenci, detoxikaci, konstituční homeopatii, autopatii - 1 hodina 1000 Kč

Přednostně objednáváme děti. Dospělé pacienty vzhledem k dlouhodobé přetíženosti ordinace budu přijímat pouze s následujícími zdravotními potížemi, se kterými mám dobré léčebné zkušenosti:

Akne, Alergie, Bolesti hlavy, Cukrovka typu 2, Ekzémy, Gynekologie, prostata s výjimkou, onkologických onemocnění, Infekce, Vysoký krevní tlak, Nadváha, Těhotenství, neplodnost - párová terapie, Zažívací problémy

E-mailovou a telefonickou komunikaci /denně mezi 8 a 8.30h. na 378 606 808 nabízím pouze svým klientům.

kt.jpg

and.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one