face.jpg
Zde můžete umístit informace o autorovi stránek
kt.gif

Město Klatovy

Okolí Klatov

Katakomby neodmyslitelně patří k jezuitskému kostelu. Původně se nacházely pod celým kostelem a vchod do nich byl z jezuitské latinské školy ve Školní ulici. V roce 1874 byl otevřen vchod ze severní strany kostela.
V katakombách se pohřbívalo od šedesátých let 17.stol., až do r. 1783, kdy císař Josef II. zakázal pohřbívání v kostelech. V katakombách bylo pohřbeno 200 těl, převážně řádových kněží, okolní šlechty a bohatých měšťanů. Mumifikace byla prováděna suchým vzduchem, který proudil průduchy v nosnících kostela až na střechu. Po vysušení těla vážila 8 až 10 kg. Zacpáním průduchů při opravě střechy ve třicátých letech 20. stol. byla porušena cirkulace vzduchu a rakve byly napadeny červotočem. Hmyz se dostal i do těl a 160 jich bylo zničeno. Jejich ostatky jsou uloženy do společného hrobu na hřbitově sv.Jakuba.
katakomby 3.jpg
katakomby 2.jpg
katakomby 1.jpg
katakomby14.jpg
V posledních letech prběhla rozsáhlá rekonstrukce celých katakomb a byla vybudována zcela nová, moderní expozice, která se stává opět jednou z nejvýznaějších turistických atrakcí Klatov.
katakomby 7.jpg
Více informací o katakombách a nové expozici, včetně virtuální prohlídky naleznete ZDE

and.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one